מה הם חיפויים למטבח ואיך בוחרים אותם?

חיפויים למטבח
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

חיפויי קיר, המתאימים למטבח בדיוק – יכולים לסייע בשמירה על אריחי המטבח לאורך זמן, כמו גם להוסיף אספקט עיצובי ייחודי. במילים אחרות, מדובר בדרך יעילה יחסית להשפיע על מידת הפונקציונליות כמו גם על הגוון העיצובי של המטבח. נרחיב על זה בהמשך הכתבה, קריאה נעימה!

מי יודע מה זה חיפויים למטבח?

מה הם חיפויים למטבח?  שאלה מצוינת. בפשטותו של דבר, אנחנו מדברים על כיסוי, או חיפוי הנצמד לקירות המטבח. ובכך, מעניקים לאותם אריחי מטבח איכויות פונקציונליות ועיצוביות חדשות. ניתן להתקין חיפויים לכל אורך משטחי עבודה קיימים, כמו גם באזור שמעל הכיריים. ישנם אינסוף אפשרויות של חיפויי קיר, לרבות סגנונות שונים ומעניינים, צבעים ואפשרויות שונות בכל הנוגע לחומרי גלם.

מדוע להתקין חיפויי מטבח?

יש מספר סיבות, או יתרונות פוטנציאליים להתקנת חיפויים למטבח, לרבות:

 1. היכולת להגן על הקירות מפני חדירת נוזלים
  • הדבר חשוב במיוחד כיוון שאנחנו אכן עוסקים בנוזלים באזור המטבח, בין בישולים לפעולות שונות המתבצעות בו. בין היתר: טיגון, אפייה, בישול ושטיפת כלים. מדובר בפעולות שיכולות להוביל לכלכוך, לחשיפה לנוזלים, לניקיונות מסוגים שונם וכן הלאה. 
  • התקנת חיפויי מטבח יכולה לאפשר לכל הנוזלים, האדים והלכלוכים הרלוונטיים – להישאר מחוץ לקירות המטבח ולא להגיע אליהם כלל. לפחות במידה שהאריח אכן שומר ומבטח מפני חדירת נוזלים שכזאת.
  • ישנם חיפויים עם מידות איכות, עמידות ואטימות שונות – בהתאם לסוג הנבחר והרכבו. ישנם חיפויים העשויים מחומרים עמידים בחום, דוחי נוזלים וכן הלאה איכויות פונקציונליות.
 2. חיפויי קיר יכולים גם להסתיר פגמים.
  • נניח, בלאי טבעי.
  • לכלוכים שהצטברו ולא מוסרים.
  • עובש אשר הצטבר באזורים שנחשפו ללחות והיו רגישים לכך.
  • במקום להחליף את הקיר – להביא אמצעים מסוימים לניקוי / שיפוץ / שדרוג שלו – ניתן כמובן לעשות שימוש בחיפויי קיר למטבח.
 3. יתרון נוסף: קלות התחזוקה.
  • קל לנקות (עם האריחים "הנכונים"). מספיק לרסס חומר ניקוי ולנגב בעדינות.

אילו חיפויי מטבח ניתן (בין היתר) לבחור עבור שדרוג / שינוי / דיוק המטבח?

על כן, אם אנחנו רוצים לשדרג את האספקט הפונקציונלי ואף העיצובי של קיר המטבח – ניתן בהחלט להוסיף חיפוי קיר. חיפוי קיר, לחלוטין יכול להתאים, לשדרג ולהדהד את עיצוב המטבח. על כן, ניתן לבחור חיפוי קיר שיתאים לאספקט העיצובי הרצוי, ו/או לאספקט הפונקציונלי הרצוי.

יש לא מעט חומרי גלם לבחור מתוכם, כמו:

 1. אבן טבעית
 2. זכוכית מבריקה
 3. קוריאן 
 4. בריקים
 5. גרניט פורצלן 
 6. נירוסטה

ואחרים. יש שימליצו על קוריאן, עקב תכונות ניקוי קלות ודחיית כתמים, ויש שימליצו על זכוכית גם כן – הודות לקלות תחזוקה וניקוי, כמו גם האפשרות לשלב בה ציורים וגרפיקות. בקיצור – יש כאן הזדמנות להפוך את עיצוב המטבח לייחודי אף יותר.

שיתוף
שיתוף
עשוי לעניין אותך